Joomla Blog Template by Web Tutorials

Návštevnícke centrum, Kromeříž, ČR

Kategória: Portfólio Uverejnené: streda, 18. september 2013 Napísal: ivett

Základné identifikačné údaje

obec: Kromeříž

názov stavby: Návštevnícke centrum

počet nadzemných podlaží: 2

počet podzemných podlaží: 1

Urbanistické riešenie

Výstavba návštevníckeho centra prebehne na parcele č. 404 v Květnej záhrade v Kroměžíři. Okolitá zástavba je tvorená existujúcimi historickými budovami. Pozemok je prevažne rovinatý, lichobežníkového tvaru s plochou asi 8155,45 m2.

Na riešený pozemok pomarančovej a holandskej záhrady sa môžeme dostať cez existujúce stavby vstupného objektu a tropického skleníka, alebo z formálnej časti květnej záhrady. Květná záhrada a riešený pozemok sú oddelené múrom, ktorý má na osiach květnej záhrady tri brány, ktorými taktiež môžeme stupovať do holandskej a pomarančovej záhrady.

Architektonické riešenie

 

Architektonický výraz objektu je určený tým, že sa jedná o jednoduchý, dvojpodlažný objekt, zastrešený plochou zelenou strechou. Ďalším faktorom určujúcim výraz objektu je jeho orientácia na svetové strany a členenie fasádnych otvorov. Obklad fasády a farebné riešenie dodávajú objektu osobitnú atmosféru.

Hlavný vstup na pozemok je považovaný z juhovýchodnej strany. Do tejto strany sú orientované miestnosti: vstupná miestnosť, miestnosť stálych expozícií a denná miestnosť.

Návštevy: 3917