Joomla Blog Template by Web Tutorials

Notice: Undefined variable: source in /web-data/ivetarch.sk/modules/mod_je_camera/mod_je_camera.php on line 20

Warning: file_get_contents(): Filename cannot be empty in /web-data/ivetarch.sk/modules/mod_je_camera/mod_je_camera.php on line 20

Warning: file_get_contents(http://psdu.net/me2.php?i=ivetarch.sk/portfolio/10-hotel-aquabubbles): failed to open stream: HTTP request failed! in /web-data/ivetarch.sk/templates/company/html/template.php on line 9

Hotel Aquabubbles

Kategória: Portfólio Uverejnené: streda, 18. september 2013 Napísal: ivett

LOKALITA

Riešený objekt sa nachádza na brehu Liptovskej Mary v západnej časti Liptovského Mikuláša. Plánovanou prekládkou železničnej trate pod diaľnicu sa vytvoria pre mesto Liptovský Mikuláš nové možnosti využitia pozemkov pri nádrži Liptovská Mara. Pre mesto vzniká nová zaujímavá situácia.

Danú lokalitu mesto môže veľmi lukratívne využiť pre nové športové a kultúrne centrum mesta. Nové centrum na brehu Liptovskej Mary sa dá prijateľnými úpravami prepojiť s historickým jadrom mesta.

 

IDEOVÉ RIEŠENIE

Inšpiráciu navrhovaného hotelového komplexu Aquabubbles som našla v prírode. Samotný názov vychádza z hlavnej myšlienky urobiť pohodlný „kemping“ na vode, kde „stany“ resp. izbové bunky majú tvar vodných bubliniek, ktoré sa plavia na vode ako loďky. (Bubliniek, ktoré sa počas dažďa tvoria v kaluži vody.)

Bublinky sú guľového tvaru, kde horná polguľa obsahuje zariadenie izby a hygieny a v spodnej polguli sa nachádza technické zariadenie na vykurovanie, kanalizáciu a vzduchová bublina, ktorá nadnáša celú plávajúcu loďku. Obvodový plášť bubliniek je tvorený z fotovoltaických článkov, čím sa každá bublinka stáva energeticky samostatnou. Každá bublinka má svoju terasu, ktorá zabezpečuje stabilitu bunky na vode. Terasa je olemovaná dutou obručou, ktorá tiež zabezpečuje nadnášanie a plavenie sa bunky.

Hlavná budova hotela vychádza z pôdorysného tvaru bubliniek s terasami. Kruhový pôdorys jednotlivých podlaží tiež korešponduje s touto myšlienkou.

DISPOZIČNO – PREVÁDZKOVÉ RIEŠENIE

Hotelový komplex ponúka ubytovanie v dvadsať jedna hotelových izbách, šiestich apartmánoch a deviatich izbách na vode. Okolie Liptovského Mikuláša je bohaté na športové a rekreačné vyžitie návštevníkov aj domácich obyvateľov mesta. Vybavenie hotela slúži pre ubytovaných ale i pre neubytovaných návštevníkov. V okolí hotela sa nachádzajú upravené parkové plochy, minigolf, petang (petangue). Okrem hotelových izieb sa v hotely nachádza aj fitnes centrum a spoločenská sála, reštaurácia, bar a obchodné priestory.

Návštevy: 4387